Dlaczego nie warto bać się wizyty u dentysty? - O dentystach

Gabinet stomatologiczny Chorzów

Uśmiech to nasza wizytówka

Nasz uśmiech to nasza wizytówka, dlatego też wspaniale będzie, jeżeli postaramy się o to, by była ona piękna i przyciągała do nas innych ludzi. Wiadomym jest, że pierwsze wrażenie, jakie robimy na drugim człowieku, jest najw

Dlaczego nie warto bać się wizyty u dentysty? - O dentystach Gabinet stomatologiczny Chorzów
ażniejsze, toteż dzięki szczeremu i śnieżnobiałemu uśmiechowi będziemy mogli zjednać sobie serca wszystkich wokół. Warto jest się o to postarać i już dziś postanowić, że udamy się do gabinetu stomatologicznego w celu ustalenia z lekarzem, czy stan naszego uzębienia jest poprawny i czy przypadkiem nie trzeba go nieco podreperować. Naprawdę warto jest to zrobić zawczasu i cieszyć się tym, że możemy bez żadnych przeszkód uśmiechać się i robić dobre wrażenie.

Nasza droga do zdrowia może być różna. Bardzo często w latach dziecięcych nie jesteśmy nauczeni na przykład tego, żeby bezwzględnie zawsze myć po posiłku zęby. Odbić może się to na naszym dorosłym życiu, dlatego też warto jest pomyśleć o tym, co możemy zrobić już dziś, aby negatywne nawyki z lat przeszłych wyeliminować. Nie da się przecież ukryć, że nasze zęby wymagają stałej troski, a jej zaprzestanie może oznaczać pojawienie się rozmaitych chorób, których przecież nikt z nas nie chce posiadać. Z tego powodu już dziś postarajmy się o to, by nasz stomatolog był przez nas odwiedzany coraz częściej. Możemy nie tylko załatać dziury w naszym uzębieniu, ale także je wybielić czy na przykład wyrównać.


To warto wiedzieć - leczenie bólu zębów

Bóle zębów należy traktować jako sygnał alarmowy i wskazanie do jak najszybszego leczenia, aby uniknąć zapalenia. Infekcja zatok lub kości szczęki może bowiem powodować sepsę (posocznicę). Jeśli przyczyną bólu zęba jest próchnica, uszkodzone tkanki zostaną usunięte i zastąpione wypełnieniem (plomba). W przypadku zapalenia miazgi zęba niezbędne może być leczenie kanałowe, a w razie stanu zapalnego ? antybiotykoterapia. Z kolei brak możliwości leczenia bywa wskazaniem do ekstrakcji ? chirurgicznego usunięcia zęba ze zbyt zaawansowanymi zmianami chorobowymi bądź też tzw. zęba mądrości np. z powodu wyrastania pod nieprawidłowym kątem.

Możliwe jest również doraźne stosowanie leków przeciwbólowych typu paracetamol lub z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) jak deksketoprofen, diklofenak, ibuprofen, ketoprofen. W przypadku ekstrakcji ból i obrzęk są bowiem typowymi skutkami zabiegu utrzymującymi się przez 2-5 dni. Doznania bólowe mogą jednak towarzyszyć pacjentowi dłużej, gdyż zębodół goi 1-2 tygodnie, a rana w kości nawet do 6 miesięcy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w


O kwasach

Co niszczy nasze zęby? Próchnica jest chorobą cywilizacyjną tak starą, że stanowiła jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi pierwotnych. Dzisiaj na szczęście stomatologia jest świetnie rozwiniętym działem medycyny, więc współcześnie nikt z tego powodu nie umiera. Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia. Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość. To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.



© 2019 http://o-dentystach.informator.mazowsze.pl/